STOMATOLOGIA

Naszym Pacjentom oferujemy możliwość skorzystania z większości zabiegów stomatologicznych, jakimi dysponuje współczesna stomatologia, wykonywanych przez doświadczony, rzetelny i stale podnoszący swoje kwalifikacje personel medyczny, z użyciem nowoczesnych i dobrze sprawdzonych materiałów oraz najnowszej technologii obrazowania dostępnej w naszej pracowni radiologicznej.

PROFILAKTYKA I HIGIENA

Istotnym aspektem dbałości o zdrowie jamy ustnej jest nie tylko szeroko rozumiane leczenie stomatologiczne, ale także – znacznie tańsza i przyjemniejsza – profilaktyka, która regularnie stosowana może uchronić pacjenta przed bardziej inwazyjnymi zabiegami. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez higienistki stomatologiczne, czyli osoby posiadające najlepsze kwalifikacje i przygotowanie do ich przeprowadzania.


W ZAKRESIE PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ PROPONUJEMY:
 • INSTRUKTAŻ MYCIA ZĘBÓW

  z użyciem różnych przyborów: szczoteczek, nici dentystycznych, czy wyciorków.

 • LAKIEROWANIE

  powierzchni zębów lakierami fluorowymi

 • LAKOWANIE

  bruzd na powierzchniach żujących zębów bocznych, czyli wypełnianie naturalnych zagłębień w zdrowych zębach lakami fluorowymi, aby uchronić je przed próchnicą

 • SCALING

  usuwanie kamienia nazębnego tzw. scaling przy użyciu ultradźwięków i narzędzi ręcznych

 • PIASKOWANIE

  profesjonalne oczyszczenie zębów

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wypełnienia kosmetyczne zakładamy, gdy chcemy, aby "plomba" była niewidoczna w obrębie zęba. Polegają one na wypełnieniu ubytku kompozytem, który pozwala na odtworzenie naturalnego wyglądu brakującego fragmentu zęba.
Gdy chcemy zmienić kształt lub wielkość zęba, wykonujemy kosmetyczną korektę. Polega ona na przebudowie kształtu za pomocą wypełnienia kompozytowego idealnie dobranego do koloru zęba. Jeśli kształt lub kolor zęba wymagają radykalnej zmiany, wykonujemy licówki, czyli cieniutkie płytki porcelanowe, grubości płytki paznokcia, w pożądanym kolorze i kształcie. Gotową licówkę doklejamy na przedniej (widocznej) części zęba. Daje to możliwość bardzo estetycznej i trwałej korekty wyglądu zęba, ograniczając do minimum opracowanie jego zdrowych tkanek.
Wykonujemy go, gdy ubytek w zębie jest już za duży na wypełnienie "plombą". Polega on na doklejeniu do zęba brakującego fragmentu wykonanego w pracowni protetycznej. Dzięki współpracy z technikiem uzupełniamy ząb indywidualnie dopasowanym wypełnieniem o zwiększonej wytrzymałości.

CHIRURGIA

Zajmujemy się głównie drobnymi zabiegami operacyjnymi w obrębie wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich jamy ustnej. Są to zabiegi, które mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych tzn. w gabinecie.

Specjalizujemy się przede wszystkim w wykonywaniu zabiegów z zakresu:
 • usuwanie zębów
 • usuwania zębów mądrości
 • odsłaniania zębów zatrzymanych ze wskazań ortodontycznych
 • szycia ran poekstrakcyjnych
 • usuwania pozostawionych korzeni zębów
 • usuwania zębów zatrzymanych
 • usuwania pozostawionych korzeni zębów
 • zamykania połączeń ustno-zatokowych
 • podcinania wędzidełek warg i języka
 • plastyki wyrostka zębodołowego (wygładzanie) jako przygotowania do leczenia protetycznego

ENDODONCJA

Dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałowym zębów. Jest ono konieczne, gdy jest już za późno na leczenie zachowawcze, ponieważ próchnica spowodowała nieodwracalne zmiany wewnątrz zęba, czyli w miazdze. Usunięcie chorej, zwykle zainfekowanej bakteriami, miazgi z kanałów korzeniowych i szczelne wypełnienie pustej przestrzeni, która po niej pozostała, przeprowadza się zwykle podczas jednej wizyty.

Aby zapewnić pełen komfort, zabieg przeprowadzany jest w znieczulenia. Jego sterylność zapewnia zastosowanie koferdamu. Z kolei precyzję zabiegu zapewnia użycie endometru Raypex 5, czyli urządzenia mierzącego długość kanału korzeniowego oraz kilkukrotne (w trakcie zabiegu) wykonanie badania radiologicznego pozwalającego na dokładną ocenę kształtu i przebiegu kanałów korzeniowych oraz prawidłowość przeprowadzonego leczenia. Zastosowanie w tym celu radiowizjografii komputerowej, czyli zdjęć cyfrowych, daje dziesięciokrotnie mniejszą dawkę promieniowania RTG w porównaniu ze zdjęciami na kliszy. Obecnie mamy również możliwość wykonywania tomografii pojedynczych zębów umożliwiającej trójwymiarowe obrazowanie wnętrza zęba.

Leczenie kończy się szczelnym wypełnieniem kanałów. Gdy ząb jest mocno zniszczony, w celu zabezpieczenia przed złamaniem, wskazane jest wzmocnienie go wkładem koronowo-korzeniowym, a koronę zęba – trwałą i estetyczną koroną kosmetyczną