Zaproszenie dla wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego na inauguracyjne zebranie!

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W związku z zatwierdzeniem przez walne zebranie Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego naszego Śląskiego Regionalnego Koła  PTO, w imieniu Zarządu koła, mam przyjemność zaprosić wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego na inauguracyjne zebranie, które odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018 r. w Katowicach o godzinie 17:00 - VIENNA HOUSE EASY ANGELO KATOWICE (ul. Sokolska 24)

Tematem tego spotkania będzie: „Dwu i trójwymiarowa diagnostyka radiologiczna w okresie wymiany uzębienia.” w tym:
- anomalie laryngologiczne tkanek miękkich widoczne na Tele LL i OPG.
- zaburzenia zębowe (transmigracja kła żuchwy i ektopowe wyrzynanie kłów w szczęce) - jak je wykrywać w początkowej fazie.
- interpretacja obrazów tomografii stożkowej.

Zachęcam wszystkich uczestników do przywiezienia ciekawych przypadków własnych pacjentów, zarówno tych zdiagnozowanych i wyleczonych, jak i tych, z którymi macie problemy. Część przypadków zostanie przygotowana przez zarząd naszego koła czyli dr Małgorzatę Kuc-Michalską, dr Katarzynę Becker oraz dr Michała Tarnawskiego.

Chciałabym, aby formuła naszych spotkań opierała się nie tylko na prezentacjach doświadczonych lekarzy ortodontów, ale również na dyskusji nad przypadkami sprawiającymi problemy. Mam nadzieję, że taka mniej formalna konwencja naszych spotkań umożliwi swobodną dyskusję i pozwoli wszystkim uczestnikom rozszerzyć swoją wiedzę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na zebraniu.

Przewodnicząca Śląskiego Regionalnego Koła PTO
Dr n. med. Małgorzata Kuc-Michalska


Zostaw komentarz

Kategorie

Tagi